Platforma do automatycznego pomiaru roślin

Pomidory w dwóch dłoniach

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek platformy PlantYouGrow, będącej innowacyjnym systemem informatycznym działającym jako aplikacja na urządzeniach mobilnych tj. smartfonach wykorzystującym sztuczną inteligencję do analizy i pozyskiwania parametrów wzrostu roślin na podstawie odpowiednio wykonanego zdjęcia przy wprowadzeniu wymiarów referencyjnych.

Z uwagi na posiadane funkcjonalności, aplikacja PlantYouGrow będzie dużym wsparciem dla zewnętrznych doradców technicznych regularnie odwiedzających gospodarstwa - dane dostarczane przez aplikację zwiększą wydajność i skuteczność doradców, a dostępność precyzyjnych informacji w chmurze o kondycji roślin, umożliwi również doradztwo online, co wpłynie na obniżenie kosztów usług doradczych z uwagi na skrócenie czasu spędzonego w szklarni przy ocenie uprawy u klienta przez doradcę. W celu osiągnięcia głównego celu projektu zostało zrealizowanych szereg działań z zakresu rozbudowy systemu IT, polegająca na wyposażeniu systemu w kolejne funkcjonalności pozwalające na stałe monitorowanie i pomiar wzrostu roślin oraz rozwoju generatywnego rośliny tj. monitoring kwitnienia – szybkość wytwarzania gron, zawiązywania i wzrostu owoców; obciążenia roślin owocami; dojrzewania owoców i ich późniejszego zbioru, a także stworzenie funkcjonalności zapewniającej integrację danych z fitomonitoringu z informacjami z komputerów klimatycznych w chmurze, co pozwala na uzyskanie pełnego obrazu online uprawy z analizą i danymi historycznymi. Podsumowując aplikacja ma na celu przyspieszenie i ułatwienie samych pomiarów jak i dostarczenie szybkiej analizy tych danych i oceny kondycji roślin, którą uzyskujemy natychmiast po wprowadzeniu i zapisaniu danych. Pomiar parametrów wzrostu opiera się na czterech podstawowych rekordach pomiarowych: pomiar przyrostu roślin i głębokości kwitnienia, pomiar grubości łodygi, pomiar kwitnących gron, pomiar owoców w gronie. Na podstawie tych rekordów pomiarowych algorytmy aplikacji określają parametry i ocenę wzrostu i rozwoju roślin, którą użytkownicy dostają w formie raportu zaraz po wykonaniu pomiarów i ich zapisaniu w chmurze.

Fundusze Europejskie - Polska Wschodnia, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalneg
Tło przedstawiające liście

Rozpocznij już dzisiaj

To czas, aby przejąć kontrolę nad swoją plantacją. Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły.